Strafe Jump

Ezt a fajta jumpot használja szinte mindenki. Neve onnan ered, hogy ugrás előtt oldalazva futunk neki. Nehéz elsajátitani a mozgást, de idővel beletanul az ember. Ehhez itt egy kis segitség, hogy nagyjából mit is kell csinálnod:

  1. Tegyük fel, hogy van egy ugróvonalunk. Ez pl. egy doboz széle tehát az a vonal ahonnan el fogunk ugrani.
  2. Álljunk meg a vonaltól 2-3 lépésnyire és forditsuk úgy az egerünket, hogy kicsit a földet nézzük és, hogy az ugróvonallal kb 45°-ot zárjon be az irányunk.
  3. Ezután kezdjünk el futni a vonal felé.
  4. Indulás után nyomjuk le az A-t (balra oldalazás) és ezzel   egy időben kezdjük el finoman forditani az egerünket balra, úgy, hogy mikor a vonalhoz érünk pont arra nézzünk     amerre ugrani szeretnénk.
  5. Ha elértük a vonalat, akkor ugorjunk, hagyjuk abba az egér forditását és csak a W-t nyomjuk, aztán elegánsan   landoljunk a másik oldalt.

Az alábbi videóban megtekintheted, hogy is néz ki a strafe jump mozgás közben:


Gyakori hibák strafe jump közbe:

  • Sok kezdő szokott messziről nekifutni. Ennek semmi    értelme mivel a starfe jump pont azt a hibát használja ki, hogy a játék motorja 1-2 másodpercig rosszul számolja a sebességet ha két iránygombot nyomunk egyszerre és     ezzel gyorsitjuk fel magunkat. De ez a gyorsitás elveszlik, hogyha túl messziről futunk neki, tehát elég ha csak 1-2 lépésnyire vagyunk az ugróvonaltól.

  • Az egér rángatása. Nagyon sokan csinálják, hogy miután elugrottak rángatják össze-vissza az egeret, miszerint     ezzel messzeb ugranak. Ezzel maximum azt érik el, hogy   nem látják hova érkeznek és igy mellé ugranak. Persze   ezzel nem azt mondom, hogy az egeret nem kell használni, hanem azt, hogy az egeret finoman kell mozgatni abba az irányba amerre ugrunk, nem pedig az eget nézni, vagy jobbra-balra rángatni.

  • Rossz irányba nézés. Ez tulajdonképpen nem hiba, de aki   úgy tanul meg jumpolni, hogy nem arra néz amerre ugrik, annak nehezen sikerülnek az ugrások, mivel nem tudja biztosan, hogy jó irányba halad-e. Ezért kell ugrás után     arra néznünk, amerre ugranánk, különben a szerencsén      fog múlni, hogy sikerül-e a jump.

Wall Jump

Ezt felfoghatjuk úgyis, mint a filmekben látható falon futás. Ezt nagyon egyszerű megcsinálni, mivel csak oda kell állni a fal mellé és futni melette, miközben nyomjuk azt az oldalazó gombot amerre a fal van, igy észrevehető egy kis sebességnövekedés. Ez nem valami nagy, viszont az a pár cm hossz amit ad sokat segithet a jumpban, de az alapjátékban is hasznát lehet venni.

Az alábbi videóban megnézheted, hogyan is működik ez élőben: